برای اجرا و طراحی فایل موردنظر باید از نرم افزارهای خاصی استفاده کنید . از پرکاربردترین این نرم افزار فتوشاپ با قابلیت ویرایش عکس و کرل با قابلیت فوق العاده طراحی برداری را میتوان نام برد .
جهت آشنایی بیشتر
 

کاربرد Corel Draw :
نرم افزار
Corel Draw برای کارهای ترسیم‌ ، طراحی و نقاشی برداری بهترین گزینه است ، اما آنچه لازم است بدانید آن است که بیشتر وقت ها کارتان با تصویر های عکاسی پیش نمیرود بلکه باید طراحی انجام دهید ، اینجاست که قابلیت طراحی برداری به کارتان می آید . برای مثال شکل ها و نقشه های فنی همه از خط و هاشور ، ارقام طرح های کارنمایی ، فلوچارت ، طرح های روی جلد و صفحه آرایی و همچنین طراحی لوگو و امور تبلیغاتی در بعضی موارد مورد استفاده طراحی برداری هستند . به طراحی های انجام شده داخل فضای Corel Draw وکتور ( Vector )میگویند .

کاربرد فتوشاپ :
فتوشاپ یک پردازشگر گرافیکی است که برای ایجاد ، ترکیب ، ویرایش ، بازسازی و یا دگرگونی عکس ها و نگاره ها به کار می رود .
فتوشاپ ابزاری هست برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک ثابت ( و یا حتی متحرک ) سروکار دارند . گرافیست ها ، ناشرین کتب و مجلات ، چاپخانه ها ، شرکت های تبلیغاتی ، طراحان سایت ، عکسان ، نقاشان هنری ، انیماتور ها ، طراحان تراکت و کارت ویزیت ، طراحان کاتالوگ و بروشور ، طراحان پوستر و ... به فتوشاپ احتیاج دارند .

به طراحی های انجام شده داخل فضای فتوشاپ بیت مپ (Bitmap) می گویند .
 
تفاوت وکتور (Vector) و بیت مپ (Bitmap)

تصاویر در کامپیوتر به دو شکل ایجاد می شود ، یا جدولی از نقاط رنگارنگ و روشن و تاریک است که به طور مرتب کنار هم چیده شده اند و به آن پیکسلی یا بیت مپ ( Bitmap ) می گویند ؛ یا از طریق ریاضی و به شکل فرمول تعریف می شوند که به آن ها طرح های برداری (Vector) می گویند .

                                                                            

تصاویر پیکسلی که معمولا حجم بالایی دارند و با زوم کردن هم از کیفیت آنها کاسته می شود ، اما تصاویر برداری یا وکتور حجم کمی دارند و هرچقدر هم آنها را بزرگ کنید از کیفیت آنها کاسته نمی شود . فتوشاپ در زمینه تصاویر پیکسلی و کورل در زمینه تصاویر برداری یا وکتور حرف اول را میزنند .                      
طبقه بندی: آموزش طراحی نرم افزار های گرافیکی،

چهارشنبه 30 فروردین 1396 | 04:33 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic