صحبت کردن از روش‌های مختلف چاپ در شرایط حاضر که هر روزه فن‌آوری‌های تازه‌تری در این حوزه ظهور می کنند خیلی دقیق و فنی نخواهد بود. اما می‌توان تکنیک‌های چاپ فعلی را در دو دسته ه کلی تقسیم‌بندی کرد:

چاپ افست و چاپ دیجیتال

 

                                     


الف) چاپ افست
افست معمول ترین روش چاپ در ایران است که به دلیل سابقه نسبتا طولانی و تجربه‌های فراوانی که در سیستم‌های آن انجام شده است به یکی از بهترین و ارزان ترین روش‌های چاپ تبدیل شده است. بنای چاپ افست بر ترکیب رنگ‌ها بر اساس چهار رنگ آبی(C)، ارغوانی (M)، زرد (Y) و سیاه (K) است. شاخص عمومی افست تیراژ معمولا بالای سفارشات است که به طور معمول هزار نسخه است.

ب) چاپ دیجیتال
روشی است شبیه اتفاقی که در پرینترهای رومیزی می‌افتد، که با دستگاه های پرینتر های جوهر افشان و لیزری ( توسط پودرهای رنگی ) چاپ می شود . حسن بزرگ چاپ دیجیتال سرعت فوق‌العاده (در حد ساعت) و تیراژ دلخواه (و عموما پایین) سفارشات است. هزینه این چاپ در تیراژ برابر بسیار بیشتر از چاپ افست است.
کارت‌های ویزیت عموما به روش افست چاپ می‌شوند، مگر اینکه سفارش دهنده مشمول محدودیت زمان باشد تا تیراژ محدودی از کارت را سفارش دهد. در این صورت چاپ دیجیتال به طرفه‌تر است.


پ) چاپ جنیوس ( کارت هوشمند )

در دنیای رقابتی امروز که تمامی صنایع و مشاغل به دنبال رونق اقتصادی هستند تا امور نقل و انتقالات مالی و اعتباری را با سهولت انجام داده تا تولیدات خود را با بهترین شرایط به فروش برسانند، یکی از بهترین راه ها به کارگیری کارت های هوشمند می باشد. با توجه به شکوفایی در صنعت کارت های هوشمند تماسی و غیر تماسی در دنیا و ترویج آن در بازار های داخلی و استفاده از این کارت ها در صنعت بانکداری الکترونیکی، حمل و نقل، کارت های عضویت، کارت های هواداری، کارت های تردد و پارکینگ، کارت های حضور و غیاب و ...، چاپ جواد اقدام به تولید این کارت ها نموده که با توجه به فراگیرشدن 2 نوع از پر مصرف ترین این کارت ها، این مجتمع تولید کارت های هوشمند تماسی و یا کارت مگنت دار و کارت های هوشمند غیر تماسی یا کارت با آنتن مایفر را در دستور کار خود قرار داده است.طبقه بندی: آشنایی با امور چاپی،

پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 01:16 ب.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic