ال ای دی کلاهی یا “Straw Hat LED” نوعی از ال ای دی با سطح مقطع دایره ای (مانند ال ای دی های معمولی) است که به علت شباهت ظاهری خود با کلاه حصیری به این نام خوانده می شود. فارغ از نوع رنگ ال ای دی، کلاهک این ال ای دی ها شفاف و در حالت خاموش کاملا بدون رنگ است .

ال ای دی کلاهی در دو نوع تک چیپ و دوچیپ در بازار موجود است. با توجه به اینکه چیپ داخلی نوع دوم  تمام سطح رویی ال ای دی را در بر می گیرد اصطلاحا به آن ال ای دی چیپ بزرگ یا دو چیپ یا سوپر LED گفته می شود که روشنایی بیشتری هم تولید می کند .

                                                                        

ال ای دی کلاهی

معمولا جهت تولید تابلوها با نوشته های ثابت استفاده می شوند.علت این موضوع به زاویه پخش این ال ای دی ها برمیگردد. چرا که با توجه به زاوبه پخش و باز این ال ای دی ها ، بیننده از هر زاویه ای می تواند نوشته را با نور هماهنگ و مناسب ببیند. مهم ترین دلیل تولید تابلوها با نوشته های ثابت جهت تبلیغات برند و محصول یا نام فروشگاه و موارد مشابه می باشد.این تابلوها نظر مشتری را به سمت محصول مورد نظر بهتر جلب می کند و همین طور جلوه ی زیبا و مناسبی به کار وی می دهد.
همین طور می توان به کمک این تابلوها نام برند مورد نظر را طراحی کرد و با استفاده از محصول دیگری به نام فلاشر ال ای دی ، جلوه های ویژه و بسیار زیبایی را ایجاد کرد که در جلب نظر مشتریان بسیار مفید خواهد بود.
کیفیت این ال ای دی های کلاهی در طول عمر بالا و نیز شدت نور بالا و مناسب و نیز یکدست و هماهنگ بودن نور ال ای دی هایی که قرار است در کنار یکدیگر یک نوشته را تشکیل دهند می باشد .

                                                                                               تفاوت LED کلاهی و LED اوالطبقه بندی: جواد الکترونیک ( آشنایی و کار با ال ای دی )،

یکشنبه 13 مرداد 1398 | 10:44 ق.ظ | جواد جواد | نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات